König si musí na debut v MS superbiků počkat kvůli dešti v Indonésii do neděle

Kvůli hustému dešti s hromobitím byl odložen dnešní úvodní závod závěrečného dílu mistrovství světa superbiků v Indonésii. Na okruhu Mandalika si odbyde debut v této kategorii český motocyklový jezdec Oliver König, jenž si musí na premiérový závod mezi elitou počkat do neděle.

Český závodník Oliver König v akci.

Jezdci dnes zvládli absolvovat kvalifikaci, kterou vyhrál lídr šampionátu Toprak Razgatlioglu z Turecka. Devatenáctiletý König byl v superpole o tři sekundy pomalejší než Razgatlioglu a s odstupem šesti desetin sekundy na předposledního uzavíral osmnáctičlenné pole.

Podle nového programu se pojedou oba dlouhé závody na 21 kol v neděli, odpadne sprint, jenž tradičně předchází druhému klasickému závodu.

Už v prvním závodě si může premiérový titul v kariéře zajistit Razgatlioglu, jenž má v čele pořadí náskok 30 bodů před šampionem z posledních šesti sezon Jonathanem Reou z Británie.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.