Hlavní obsah

Salač nedokončil GP San Marina, při kontaktu se soupeřem poškodil motorku

19. 9. 2021 11:51

Motocyklista Filip Salač nedokončil druhý závod mistrovství světa za sebou. Po Velké ceně Aragonie, v níž spadl ze šestého místa, zajel dnes v 18. okruhu do boxů, neboť při kontaktu s jiným jezdcem poškodil motocykl. Pro druhý triumf za sebou si dojel domácí Ital Dennis Foggia a posunul se v pořadí šampionátu na druhou příčku. Salač zůstal sedmnáctý.

Foto: Jennifer Lorenzini, Reuters

Filip Salač (vlevo) dotírá v zatáčce na Carlose Tatay na trati Grand Prix Moto3 v San Marinu.Foto: Jennifer Lorenzini, Reuters

Článek

Devatenáctiletý Salač před závodem v Misanu oznámil, že od příští sezony povýší do Moto2. Na okruhu v Misanu se mu ale nedařilo. Až 26. místo v kvalifikaci bylo pro něj letos nejhorším a znamenalo start až z předposlední deváté řady.

Brzy se nicméně posouval kupředu a od třetího kola se pohyboval v bodované patnáctce. Jel ve skupině bojující o dvanácté místo, čelo pole bylo daleko. Ve 14. kole spadl v zatáčce domácí jezdec Romano Fenati, i když jel neohroženě v čele. O čtyři kola později skončila Grand Prix pro Salače.

Foto: Prüstel CarXpert, ČTK

Český motocyklista Filip Salač dobře rozjetou Velkou cenu Aragonie po pádu z šestého místa nedokončil.Foto: Prüstel CarXpert, ČTK

"Bohužel sedm kol před cílem jednomu z jezdců na zadní rovince chcípla motorka a já jsem do něj zezadu narazil. Jsem rád, že jsem nespadl, ale jinak jsem dost smutný, protože motorka nebyla schopna dál pokračovat," popsal v tiskové zprávě Autoklubu ČR.

Poškození bylo více. "Měl jsem prasklé kolo, ohnuté vidle, vytrženou hadičku od přední brzdy a bouchlo mi to přední gumu. Štěstí, že jsem nespadl, ale je to smůla, co se zase stalo. Do příštího závodu musíme zapracovat na kvalifikaci a mít hlavu vzhůru," dodal Salač.

Za vítězným Foggiou projeli cílem další Italové Niccoló Antonelli a Andrea Migno. Seriál MS bude pokračovat 3. října Velkou cenou Ameriky v Austinu.

Velká cena San Marina, závod MS silničních motocyklů v Misanu:
Moto3:
1. Foggia (It./Honda) 39:17,002,
2. Antonelli (It./KTM) -0,565,
3. Migno (It./Honda) -0,817,
4. García (Šp./GASGAS) -2,140,
5. Masiá (Šp./KTM) -3,098,
6. D. Binder (JAR/Honda) -7,633,
...Salač (ČR/KTM) nedokončil.
Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů):
1. Acosta (Šp./KTM) 210,
2. Foggia 168,
3. García 168,
4. Fenati (It./Husqvarna) 134,
5. Masiá 122,
6. Antonelli 118,
...17. Salač 46.
12:20 Moto2,
14:00 MotoGP.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.