Hlavní obsah

Salač o vážné nehodě: Chvíli jsem nemohl dýchat

4. 10. 2021 9:36

Byl to moment, při kterém všem fanouškům zatrnulo. Když česká motocyklová hvězda Filip Salač skončil během nedělní Velké ceny Ameriky po těžkém pádu na zemi a byl následně převezen do nemocnice, panovaly o jeho zdravotní stav oprávněné obavy. Naštěstí devatenáctiletý jezdec vyvázl z celého incidentu bez vážnějšího zranění a věří, že bude připraven na další Grand Prix. Závod Moto3 v texaském Austinu musel být po nehodě českého jezdce zastaven.

Foto: Profimedia.cz

Filip Salač nemá po nehodě žádná vážná zraněníFoto: Profimedia.cz

Článek

Salače postihl "highsider" v 7. kole při výjezdu z levotočivé jedenácté zatáčky. Český závodník přepadl přes motorku a po tvrdém dopadu se mu vysvlékla rukavice. Několik minut byl ošetřován přímo na trati, poté opustil okruh na nosítkách a zamířil do lékařského centra. Následně byl přepraven vrtulníkem do nemocnice v Austinu na vyšetření hrudníku a břicha.

"V závodě jsem neměl dobrý pocit ze zadní pneumatiky, přilnavost nebyla stoprocentní. Snažil jsem se na to tlačit, zjevně až moc. Při výjezdu ze zatáčky jsem dostal highsider a dopadl jsem na asfalt docela tvrdě, takže jsem chvilku nemohl dýchat," popsal Salač nehodu na sociálních sítích svého týmu PrüstelGP.

"Naštěstí vyšetření neodhalila žádná další zranění. Doufám, že se brzy plně zotavím a budu připraven na příští závod v Misanu," dodal jediný český účastník mistrovství světa. Na okruhu Marca Simoncelliho se pojede za tři týdny.

Salačovi se před pádem v Austinu dařilo, vyhrál páteční tréninky a kvalifikoval se ze sedmého místa. V době nehody se pohyboval na začátku druhé desítky.

Po třetím nedokončeném závodě za sebou je mladoboleslavský rodák, jenž se příští rok přesune do vyšší kategorie Moto2, na sedmnácté pozici průběžného pořadí MS.

Nedělní závod Moto3 byl zhruba půl hodiny po Salačově pádu restartován. Po hromadné nehodě tří jezdců byl ale znovu zastaven a poté definitivně ukončen. Premiérové vítězství slavil španělský nováček Izan Guevara.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.