Hlavní obsah

Salač obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska ve třídě Moto2 třinácté místo

4. 6. 2022 16:25

Český motocyklový závodník Filip Salač obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska ve třídě Moto2 v sobotu třinácté místo, když za nejrychlejším Italem Viettim zaostal o 0,897 sekundy. Na okruhu v Barceloně český závodník zaznamenal druhý nejlepší kvalifikační výsledek v probíhající sezoně.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Český motocyklový závodník Filip Salač.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Dvacetiletý Salač zajel čas 1:44,702 a na nejrychlejšího Celestina Viettiho z Itálie ztratil 879 tisícin sekundy. Jezdec stáje Gresini Racing potvrdil formu z tréninků, ve kterých bylo jeho nejlepším výsledkem deváté místo.

"Ve včerejším prvním tréninku jsem se na motorce cítil dobře, druhý trénink poznamenalo velké horko a bylo těžké zrychlit. Navíc jsme zkoušeli asymetrickou pneumatiku, kterou připravil Dunlop, zatím jsme s ní nebyli spokojeni. Ve třetím tréninku se mi podařilo zajet čas, který mě posunul hned do druhé kvalifikace, necelé dvě desetiny sekundy za prvním. Byl jsem happy," uvedl Salač v tiskové zprávě.

Pro Salače šlo o druhý nejlepší výsledek v kvalifikaci Moto2, kam přestoupil před sezonou. Jeho maximem je čtvrtá příčka z Velké ceny Kataru, která v březnu ročník odstartovala.

"Odpoledne v kvalifikaci bylo opět velké horko. Pneumatiky fungovaly první tři kola, pak už se na to nedalo moc tlačit. Každopádně cítím velký progres proti minulým závodům, je to moje nejlepší kvalifikace od Kataru," dodal Salač.

V královské kategorii MotoGP si druhou pole position v sezoně zajistil Aleix Espargaró. Domácí jezdec dvakrát překonal rekord okruhu a s časem 1:38,748 porazil o 31 tisícin Francesca Bagnaiu z Itálie. V první řadě je doplní obhájce titulu a vedoucí jezdec mistrovství světa Fabio Quartararo. Francouzský jezdec za Espargarem zaostal o 217 tisícin sekundy.

"Nevím, jak se mi to povedlo. Bylo to nejnáročnější kolo v sezoně, podmínky tady byly opravdu hodně ošemetné," řekl Espargaró. "Bylo to buď, a nebo. Jel jsem každou zatáčku na hraně a podkluzovalo mi to," dodal.

Kvalifikace na Velkou cenu Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně:
MotoGP:
1. A. Espargaró (Šp./Aprilia) 1:38,742
2. Bagnaia (It./Ducati) -0,031
3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,217
Moto2:
1. Vietti (It./Kalex) 1:43,823
2. Canet (Šp./Kalex) -0,008
3. Roberts (USA/Kalex) -0,179
...13. Salač (ČR/Kalex) -0,897.
Moto3:
1. Foggia (It./Honda) 1:48,290
2. Öncü (Tur./KTM) -0,138
3. Guevara (Šp./GasGas) -0,247

Reklama

Sdílejte článek