Salač odstartuje do Velké ceny Itálie Moto2 z 23. místa

Český motocyklista Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Itálie z osmé řady. V dnešní kvalifikaci Moto2 na okruhu v Mugellu obsadil 23. místo.

Český motocyklový závodník Filip Salač.

Dvacetiletý Salač v první části kvalifikace zaznamenal čas 1:52,451, který však na postup do druhé části nestačil. Stejně jako před dvěma týdny ve Francii tak bude jezdci stáje Gresini Racing patřit na roštu 23. příčka.

Druhou pole position v sezoně si výkonem 1:51,121 zajistil Arón Canet ze Španělska. Spolu s ním se do první řady postaví jeho krajan Pedro Acosta a Sam Lowes z Velké Británie.

Kvalifikace královské kategorie MotoGP patřila domácím jezdcům. Pro první pole position v kariéře si dojel Fabio Di Giannantonio před dalším nováčkem Marcem Bezzechim a Lucou Marinim.

Druhá část kvalifikace musela být krátce po startu přerušena po nehodě Marca Márqueze, jehož stroj po pádu začal hořet. Šestinásobný mistr světa MotoGP nakonec obsadil 12. místo.