Salač odstartuje do Velké ceny Španělska Moto2 z páté řady

Filip Salač obsadil v kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Španělska třinácté místo ve třídě Moto2 a na startovním roštu bude stát v páté řadě. Český jezdec ve čtvrtém závodě sezony zopakoval zatím nejhorší kvalifikační výsledek z Argentiny, kde měl pád. Ve zbylých dvou závodech vybojoval první řadu, v úvodní Velké ceně Portugalska startoval dokonce z pole position.

Filip Salač nemohl být se svým výkonem spokojen

Salač, kterému patří po třech závodech motocyklového mistrovství světa čtvrté místo, byl v Jerezu po třech trénincích osmým nejrychlejším jezdcem a zajistil si účast rovnou ve druhé části kvalifikace.

Souboje o pole position suverénně ovládl Brit Sam Lowes. Nejbližší soupeře porazil skoro o šest desetin, Salač za ním zaostal o 1,051 sekundy. Lídr šampionátu Toni Arbolino z Itálie bude na roštu stát přímo před českým jezdcem na desátém místě. Závod odstartuje ve 13:15 SELČ.

Velká cena Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu - kvalifikace: