Hlavní obsah

Sporný finiš, dohady o titulu. Čechům zbylo stříbro, na nejvyšším stupni jásali Němci

27. 5. 2022 0:21

Nejednoznačná situace, dohady a tak trochu české zklamání. Zlato bylo blízko, Češi nakonec na MS týmů na dlouhé ploché dráze v Herxheimu brali stříbro. Na nejvyšším stupni se radovali domácí Němci, rozhodčí potvrdil po poslední jízdě verdikt, který určil, že titul zůstane na jejich půdě.

Foto: Sport.cz

Josef Franc na dlouhodrážním speciálu, ilustrační foto.Foto: Sport.cz

Článek

Trio Josef Franc, Martin Málek a Hynek Štichauer v Německu statečně bojovalo a obhájilo pozici druhého nejlepšího světového týmu z roku 2019. Následující dva roky se šampionát vzhledem k problémům s covidem nekonal.

"Kluci podali fantastický výkon," hodnotil manažer českého týmu Zdeněk Schneiderwind. "Už po základní části měli stejně bodů jako domácí a postupovali přímo do finálové jízdy. Do ní se ještě kvalifikovali z tzv. poslední šance Francouzi. Finále bylo hodně tvrdé, řekl bych, že někdy až na hraně, ale takové jsou závody," pokračoval manažer.

Výsledek pro jeho tým mohl být ještě lepší. O celkovém výsledku rozhoduje v MS finálová jízda, ve které český tým vybojoval stejně bodů jako Německo, ale rozhodla ta skutečnost, že Erik Riss z domácího týmu poslední jízdu vyhrál před Josefem Francem, Francouzem Mathieu Trésarrieum a Martinem Málkem.

Mnoho diskusí však vyvolala skutečnost, že Málkův útok na Francouze v cílové rovince se zdál být úspěšný. Pokud by se to potvrdilo, bral by český tým zlato, protože druhý jezdec domácích Fienhage přijel do cíle až pátý.

Po mnoha debatách však byl potvrzen triumf Němců. "Škoda, že tady není jako na klasické Grand Prix televize, nemuselo být tolik diskusí po projetí cílem. Tato disciplína je specifická a já věřím, že tým má budoucnost a na to zlato ještě může dosáhnout," dodal Schneiderwind.

MS družstev na dlouhé ploché dráze v Herxheimu:
1. Německo (Riss, Fienhage, Dilger)
2. Česko (Málek, Štichauer, Franc)
3. Francie (Mathieu Tresarrieu, Stéphane Tresarrieu, Mathias Tresarrieu)
4. Nizozemsko
5. Velká Británie
6. Dánsko
7. Polsko
8. Finsko

Reklama

Sdílejte článek