Hlavní obsah

Dakarská próba na Hedvábné stezce se nepojede, přednost dostaly ZOH a F1

23. 4. 2014 10:26

Silk Way Rally, neboli Rallye Hedvábné stezky v letošním roce v červenci neodstartuje. Devět týdnů před startem to účastníkům oznámili pořadatelé s tím, že soutěž musela ustoupit organizaci jiných velkých sportovních akcí v Rusku v čele se zimní olympiádou či Velkou cenou formule 1 v Soči. Dálková soutěž automobilů a kamiónů byla v posledních pěti letech tradičním testem posádek v poločase před Rallye Dakar.

Foto: www.loprais.cz

Aleš Loprais na Silk Way RallyeFoto: www.loprais.cz

Článek

„Malý Dakar" se jezdí od roku 2009 na území bývalého Sovětského svazu. Původně organizační taktovku třímala společnost ASO, jejímž hlavním podnikem je Rallye Dakar, v roce 2012 se ale Francouzi organizace vzdali a poslední dva ročníky pořádala ruská společnost Russian Rally. Letošní ročník měl mít stejně jako loni start v Moskvě a cíl v Astrachani, trasa ale měla účastníky nově zavést i na území Kazachstánu a organizátoři slibovali ještě delší a těžší dobrodružství než v minulých ročnících.

S ohledem na obrovské náklady na olympiádu v Soči i výdaje na dostavbu závodního okruhu pro formuli 1 a organizaci závodu v černomořském letovisku ale letos vyschl pramen finanční podpory ze strany ruského státu. A nejvýznamnější závod mezidakarského období se proto neuskuteční.

„Je to škoda, že Silk Way Rally zrušili. Opět jsme se chtěli závodu zúčastnit, abychom otestovali auta a co možná nejlépe se připravili na Dakar," komentoval oznámení pořadatelů Tomáš Vrátný z týmu Bonver Dakar Project.

Zatím nejlepším českým výsledkem na Hedvábné stezce je první místo Aleše Lopraise s kamiónem Tatra v roce 2011.

Reklama

Související témata: