Hlavní obsah

Divoké salto ve spršce kamení! Mladičká pilotka otočila svůj speciál přes střechu

Pátá etapa Rallye Dakar, která byla druhou smyčkou se startem a cílem v Háilu, jezdce znovu notně prověřila. Osmnáctiletá debutantka Aliyyah Kolocová prošla další tvrdou zkouškou, když svůj speciál Buggyra Can-AM DV 21 otočila přes střechu. I tak mladičká pilotka týmu Buggyra ZM Racing dokázala zajet 14. nejrychlejší čas dne. Divoké salto zachytilo působivé týmové video.

Tvrdá zkouška pro mladičkou pilotku. Aliyyah Kolocová otočila svůj speciál přes střechuVideo: Buggyra Racing

 
Článek

Z onboardových záběrů až mrazí. Bugina se přetočila, posádku pokropila sprška kamení. Přesto po krátké zastávce pokračovala v krasojízdě...

Aliyyah Kolocová měla v první části čtvrteční etapy potíže s výkonem svého vozu. „Do etapy jsme vyjeli s problémem s výkonem, což bylo náročné v dunách. Písek tam byl velmi jemný a předjelo nás hodně aut," líčí.

Pak se ale podařilo problém vyřešit a debutantka jela „plnou palbou". Jenže to už se musela s navigátorem Stephanem Duplem domlouvat posunky.

Martin Michek je po páté etapě spokojený, problémy s benzínem se mu naštěstí vyhnulyVideo: Orion Moto Racing Group

„Po dotankování nám přestaly fungovat mikrofony v helmách, takže Stephane používal jen ruce. 130 km před koncem měřeného úseku jsem jela až moc rychle po písečné pistě. Trefila jsem jednu bouli a šla přes střechu. Ale mohli jsme dál pokračovat a dojeli do cíle," vypráví Aliyyah s úlevou.

„Za námi je další velmi náročná etapa. Všichni piloti vypadli hodně unaveně, měli toho plný brejle. Ale důležité je, že dorazili do cíle za světla, protože v noci nás čeká velká zima. Teploty mají spadnout až k nule," dodává Jan Kalivoda, šéf komunikace Buggyry.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.