Hlavní obsah

Macík s Brabcem se těší na dakarskou neděli v Sosnové

19. 3. 2019 17:55

Všichni členové týmu Big Shock Racing se chystají za svými fanoušky do Sosnové, kde se v neděli 24. března odehraje největší událost české dakarské scény Mogul Dakar setkání. Návštěvníci akce si budou moci projít zázemí týmu, uvidí Martina Macíka skákat a driftovat v jeho žlutém kamionu Liaz, kterému říká Franta, předvede se Jan Brabec na motocyklu, nebude chybět navigátor František Tomášek, týmový šéf Martin Macík starší ani mechanici, kteří se letos v Peru starali o závodní stroje.

Martin Macík Dakar 2019Video: Sport.cz, Big Shock Racing

 
Článek

Lákadla jsou slibná. „Přijedeme s kompletním týmovým vybavením, se všemi auty, která se nám nedávno vrátila z Limy. Povozím fanoušky ve Frantovi, popovídáme si, budeme rozdávat podpisovky i fotit selfíčka. Chceme fanouškům naživo ukázat naše zázemí i techniku, na kterou se nás často ptají. Chystáme i překvapení, možná se v našem bivaku bude tančit," popisuje Martin Macík.

Dakarské setkání v Sosnové u České Lípy je svátkem všech, kdo mají rádi Dakar, dálkové soutěže a české závodníky. Na jednom místě se fanoušci potkají se všemi českými týmy. Na vlastní oči se přesvědčí, jak po letošním Dakaru vypadá Franta, kamion Martina Macíka, uvidí i bydlík, chloubu týmu Big Shock Racing, bývalý závoďák, ve kterém se během rallye vyspí až 12 lidí, a zároveň ukrývá koupelnu, toaletu, zásobárnu vody, lednici i prostor pro osobní věci. Nebude chybět ani doprovodný týmový vůz Mini se stanem na střeše.

Závěrečný video sestřih týmu Big Shock Racing z Dakaru 2019Video: Big Shock Racing

Jediným vozem, který zatím zůstane ukryt v sedlčanských dílnách, je Karel, Macíkův nový závodní speciál. Na něm teď mechanici pilně pracují, aby byl připraven pro další ročník slavného závodu. Motorkářskou sekci v improvizovaném bivaku týmu rozbalí Jan Brabec, který předvede Marušku, dakarskou motorku Husqvarna, a podělí se o nezapomenutelné zážitky z letošních peruánských dun.

Fanouškům se budou věnovat celý den

Spousta fanoušků navštívila besedy Posedlí Dakarem v kinech CineStar, ale na některé se vstupenky nedostaly, a právě v Sosnové bude další příležitost pro osobní setkání.

„Mám akci v Sosnové strašně rád, pokaždé se těším. Přece jen, příležitostí, kdy se můžeme potkat s domácími fandy, pořád není dost. Všechny dálkové závody se jedou pouze v zahraničí. V Sosnové se budeme fanouškům naplno věnovat celou neděli. Můžou si přijít popovídat, zeptat se na všechno, co je zajímá, nebo se podívat, jak po Dakaru drží jejich podpisy a vzkazy na Frantově blatníku. Přivezeme také týmové oblečení z našeho e-shopu a jsem si jistý, že v našem bivaku bude zase pořádně veselo," láká Macík.

Dakarské setkání začne v neděli 24. března v 9:00 na autodromu v Sosnové u České Lípy a potrvá až do pozdního odpoledne.

Reklama

Sdílejte článek