Hlavní obsah

Portugalskou rallye vede Rovanperä těsně před Evansem

21. 5. 2022 22:31

Portugalskou rallye vede po sobotní druhé etapě lídr šampionátu Kalle Rovanperä z Finska. Jezdec Toyoty má před nedělním finále náskok 5,7 sekundy před týmovým kolegou Elfynem Evansem z Británie.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Portugalskou rallye vede po 2. etapě RovanperäVideo: sntv

 
Článek

Rovanperä po dnešních třech dopoledních erzetách ztrácel na Evanse téměř dvacet sekund, pak ale náskok vicemistra světa stahoval a v předposlední deštivé rychlostní zkoušce se před něj poprvé dostal. Dominanci Toyoty na šotolinových tratích potvrzuje třetí Japonec Takamoto Kacuta, jenž už ale zaostává skoro dvě minuty.

Zkušený Martin Prokop je při svém letošním debutu v mistrovství světa průběžně sedmnáctý, jeho mladý krajan Erik Cais nabral velkou ztrátu po pátečním odstoupení.

Další černý den prožili slavní Francouzi Sébastien Loeb a Sébastien Ogier, kteří mají dohromady 17 titulů a už nejsou pravidelnými účastníky MS. Oba museli v pátek odstoupit a nedokončili ani dnešní etapu. Loebův Ford Puma zastavil dopoledne kvůli problémům s turbem a v neděli se už devítinásobný šampion v soutěži nepředstaví. Ogier musel po vyjetí z trati odstoupit kvůli ohni způsobenému únikem brzdové kapaliny do výfuku Toyoty Yaris.

V rámci nedělních pěti závěrečných erzet čeká jezdce hned dvojí průjezd legendárním testem Fafe proslaveným dlouhými skoky.

Portugalská rallye - po 2. etapě
1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris)3:13:46,7
2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris)-5,7
3. Kacuta, Johnston (Jap., Ir./Toyota Yaris)-1:50,1
4. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai i20)-1:55,8
5. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20)-2:25,9
6. Breen, Nagle (Ir./Ford Puma)-4:00,4
...
17. Prokop, Ernst (ČR/Ford Fiesta MkII)-19:29,4
44. Cais, Těšínský (ČR/Ford Fiesta MkII)-1:17:44,1

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •