Rallye Akropolis ovládlo Hyundai, Prokop dojel čtrnáctý

Rallye Akropolis ovládly vozy Hyundai. Desátý díl mistrovství světa vyhrál Belgičan Thierry Neuville před Estoncem Ottem Tänakem a Španělem Danim Sordem. Martin Prokop obsadil čtrnácté místo.

Belgičan Thierry Neuville

Neuville se dostal do vedení v sobotu poté, co kvůli technickým problémům odstoupil devítinásobný mistr světa Francouz Sébastian Loeb. Nakonec zvítězil s náskokem 15 sekund před Tänakem. Sordo už ztratil téměř dvě minuty.

Čtyřiatřicetiletý Belgičan si připsal první vítězství v sezoně a 16. triumf v kariéře. Neuville také ukončil vítěznou sérii Tänaka, který ovládl předchozí závody ve Finsku a Belgii.

Estonský pilot počtvrté za sebou dojel na stupních vítězů a na druhé příčce průběžného pořadí ztrácí 53 bodů na finského lídra Kalleho Rovanperäho, který byl po nárazu do stromu až patnáctý. Neuville je třetí.

Rovanperä tak nevyužil ani druhou šanci zajistit si v předstihu premiérový titul. Další možnost bude mít za tři týdny na Novém Zélandu, kde potřebuje získat o osm bodů víc než Tänak.