Salač odstartuje v Misanu ze čtvrté řady, v kvalifikaci byl desátý

Motocyklový jezdec Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny San Marina ve třídě Moto2 ze čtvrté řady. Jediný český účastník mistrovství světa obsadil v dnešní kvalifikaci v Misanu desáté místo.

Český motocyklový jezdec Filip Salač z výsledků kvalifikace na Velkou cenu San Marina mít radost nemohl

Jednadvacetiletý Salač byl v nejrychlejším kole o 438 setin sekundy pomalejší než Ital Celestino Vietti, jenž si na domácím okruhu vyjel časem 1:36,201 pole position. O osm setin sekundy porazil lídra šampionátu Pedra Acostu ze Španělska.

V nejsilnější třídě MotoGP vylepšil dvakrát rekord okruhu Španěl Jorge Martín s ducati a vyhrál kvalifikaci v čase 1:30,390. V první řadě ho doplní Italové na strojích stejné značky Marco Bezzecchi a lídr šampionátu Francesco Bagnaia, jenž se alespoň částečně zotavil po hrozivě vypadající nehodě z Katalánska.

Stejné pořadí nejlepších tří jezdců bylo i v následném sprintu, který po startu z prvního místa vyhrál Martín před Bezzecchim o 1,445 sekundy. V bolestech jedoucí Bagnaia, kterému v Barceloně po pádu soupeř přejel nohu, odolal v závěru útoku španělského veterána Daniho Pedrosy, jenž coby testovací jezdec KTM absolvuje na divokou kartu druhou Grand Prix sezony.

Druhý muž průběžného pořadí Martín snížil po třetím vítězství ve sprintu náskok mistra světa Bagnai na 45 bodů.

Velká cena San Marina, závod MS silničních motocyklů v Misanu (Itálie) - kvalifikace: