Staněk bodoval ve sprintu F2 osmým místem, do nedělního závodu vyrazí jako třetí

Český pilot Roman Staněk obsadil ve sprintu formule 2 v Monze bodované osmé místo a vyrovnal svůj třetí nejlepší výsledek v sezoně. Na ještě lepší umístění může na italském okruhu zaútočit v nedělním hlavním závodě, do kterého po nejlepším výkonu kariéry v páteční kvalifikaci odstartuje ze třetího místa.

Roman Staněk na archivním snímku

Sprint vyhrál dánský jezdec Frederik Vesti, který se díky tomu v boji o titul dotáhl na rozdíl devíti bodů na francouzského lídra průběžného pořadí šampionátu Théa Pouchairea. Ten dnes dojel čtvrtý.

Devatenáctiletý Staněk byl osmý i v dubnovém sprintu v Baku. V Monaku pak jezdec stáje Trident vybojoval v hlavním závodě sedmé místo, nejlepší výsledek sezony zaznamenal pátou příčkou ve sprintu ve Spielbergu. V průběžném hodnocení je se 14 body osmnáctý.

Do nedělního hlavního závodu odstartuje z pole position Pouchaire a bude mít ideální příležitost opět v čele pořadí odskočit. Vesti vyrazí z osmého místa na roštu a čeká ho stíhací jízda. Třetí muž průběžného pořadí Japonec Ajumu Iwasa sprint nedokončil a jeho šance promluvit ještě do boje o titul jsou takřka mizivé.

Po zastávce v Monze čeká piloty F2 už jen závěrečný víkend v Abú Zabí se dvěma závody 25. a 26. listopadu.