Hlavní obsah

MOV neplánuje zrušit sankce ruským a běloruským sportovcům

5. 12. 2022 21:43

Mezinárodní olympijský výbor nemá v nejbližší době v úmyslu zrušit sankce ruským a běloruským sportovcům, kteří kvůli vojenské invazi Ruska na Ukrajinu nemohou startovat v mezinárodních soutěžích. Podle mluvčího MOV Marka Adamse nenastala od únorového zavedení opatření žádná změna.

Foto: Profimedia.cz

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach (ilustrační foto)Foto: Profimedia.cz

Článek

"Musíme sledovat, jak se budou věci vyvíjet. Situace se mění velmi rychle, často každý den. Sankce momentálně zůstávají v platnosti. Nechci komentovat, jak to ovlivní kvalifikaci na olympijské hry 2024 v Paříži," řekl Adams po úvodním jednacím dnu výkonného výboru . U většiny z 32 sportů začnou kvalifikační boje příští rok.

Nedávno se objevily spekulace, že MOV uvažuje o způsobu, jakým by mohl běloruské a ruské sportovce vrátit do soutěží. Zástupci lyžařské federace FIS například uvedli, že by sportovci z těchto zemí mohli startovat na světových šampionátech na začátku roku 2023. N

Naproti tomu jiné sportovní federace se nechaly slyšet, že jedinou možností ke zrušení sankcí je úplné stažení ruských vojsk z ukrajinského území.

Reklama

Související témata: