Do závodu na velkém můstku postoupili všichni čtyři čeští skokani

Do sobotního závodu na velkém můstku na olympijských hrách v Pekingu postoupili všichni čtyři čeští skokani na lyžích. V kvalifikaci, kterou vyhrál Nor Marius Lindvik, byl z Čechů nejlepší pětadvacátý Čestmír Kožíšek.

Skokan na lyžích Čestmír Kožíšek byl z Čechů nejlepší.

Kožíšek skočil 126 metrů a dlouho držel nejdelší pokus dne. Filip Sakala, Roman Koudelka a Radek Rýdl se srovnali v tomto pořadí v páté desítce. Rýdl obsadil 50. místo, zbylých šest závodníků nepostoupilo.

Lindvik předvedl o devět metrů delší skok než Kožíšek, před druhým krajanem Halvorem Egnerem Granerudem vyhrál téměř o pět bodů. Třetí skončil Slovinec Peter Prevc, vítěz závodu na středním můstku Japonec Rjoju Kobajaši byl až devátý.

Čestmír Kožíšek v akci na středním můstku.

Do prvního závodu v Pekingu se z Čechů dostali pouze Koudelka s Kožíškem. Oba v neděli postoupili do druhého kola, Koudelka po 2. kole klesl o sedm příček na 18. místo, Kožíšek byl 29.