Hlavní obsah

Inzaghi se díky klauzuli ve smlouvě vrací do funkce trenéra Brescie

9. 2. 2022 14:01

Bývalý slavný útočník Filippo Inzaghi se po dvou dnech vrací do funkce trenéra fotbalistů Brescie. Vedení druholigového klubu odvolalo italského mistra světa z roku 2006 po sobotní bezbrankové remíze 0:0 s Cosenzou, Inzaghi má ale ve smlouvě klauzuli, podle které nemůže přijít o práci, pokud se tým nachází v tabulce do osmého místa. Informovala o tom agentura SID.

Foto: Profimedia.cz

Filippo Inzaghi během utkání Brescie proti Ternaně

Článek

Brescia je v aktuální sezoně Serie B na třetí příčce, pouze dva body za vedoucím Lecce. Přesto chtělo vedení klubu sáhnout ke změně, podle kontroverzního majitele Massima Cellina tým "ztratil konkurenceschopnost a vyhrál v posledních týdnech příliš málo zápasů". Proto chtěl do funkce dosadit bývalého kouče Brescie Diega Lópeze, od záměru ale nakonec zatím musel upustit.

Inzaghi v sezoně 2019/20 už dokázal vyhrát Serii B s Beneventem a sezonu rozehrál nadějně i v současném angažmá. Ještě úspěšnější je v trenérské kariéře "Pippův" mladší bratr Simone, jenž po dlouholetém působení u Lazia Řím převzal před sezonou Inter Milán a aktuálně s ním vede nejvyšší soutěž.

Reklama