Lyžařka Johaugová má na ZOH v Číně druhé zlato, Nováková byla třicátá

Norská lyžařka Therese Johaugová má druhé zlato na zimních olympijských hrách v Číně. Po skiatlonu vyhrála i závod na 10 kilometrů klasicky s intervalovým startem. Finskou rivalku Kerttu Niskanenovou porazila o čtyři desetiny sekundy. Bronz získala další Finka Krista Pärmäkoskiová, která na vítězku ztratila 31,5 sekundy a nechala o desetinu za sebou Rusku Natalii Něprjajevovou.

Norská radost! Therese Johaugová slaví po zlatu ve skiatlonu i druhý triumf

Z českých reprezentantek se nejvíce dařilo Petře Novákové, která obsadila třicáté místo. Na vítěznou Johaugovou ztratila 2:54,4 minuty. Kateřina Janatová byla o šest a půl sekundy pomalejší a zařadila se na 34. místo. Petra Hynčicová obsadila 42. příčku.

Čtrnáctinásobná mistryně světa Johaugová si druhý individuální olympijský triumf v kariéře zajistila výborným závěrem. Ve vyrovnaném souboji s Niskanenovou na mezičase 3,2 kilometru před cílem ztrácela 10,1 sekundy, ale nakonec vyhrála.