Skikros na OH ovládli Švýcaři, zlato získal Regez před Fivou

Olympijský závod ve skikrosu ovládli reprezentanti Švýcarska. Zlato dnes v Čang-ťia-kchou získal Ryan Regez před Alexem Fivou, třetí skončil stejně jako před čtyřmi lety Sergej Ridzik z Ruska.

Švýcar Ryan Regez slaví svůj triumf v závodě skikrosařů.

Regez se ve finále hned po startu ujal vedení a do cíle dojel s náskokem 26 setin sekundy. Devětadvacetiletý lídr Světového poháru se při prvním startu pod pěti kruhy dočkal premiérové medaile z velkých akcí.

Šestatřicetiletý Fiva na druhém místě navázal na triumf z loňského mistrovství světa. Třetí stejně jako v Pchjongčchangu skončil Ridzik a jako první skikrosař dokázal získat dvě olympijské medaile.

Obhájce vítězství z minulých her v roce 2018 Brady Leman z Kanady vypadl v semifinále. V konečném pořadí obsadil šestou příčku, když v malém finále dojel druhý za Simonem Deromedisem z Itálie.