Běžeckou Grand Prix v Praze vyhráli Etiopan Worku a Keňanka Chepngetichová

Vítězem Birell Grand Prix na 10 km v centru Prahy se stal etiopský běžec Tadesse Worku, který potvrdil roli favorita. Jednadvacetiletý vytrvalec s osobním rekordem pod 27 minut vyhrál v čase 27:35. Na druhé místo odsunul o 13 sekund Keňana Alexandera Mutisa, letošního vítěze Pražského maratonu.

Vítěz Tadese Worku z Etiopie.

Mezi ženami zvítězila Keňanka Janeth Chepngetichová výkonem 30:21. Druhá žena letošního Pražského půlmaratonu vyhrála před krajankami Cintií Chepngenovovou a Vivian Mellyovou.

Nejlepšími českými závodníky byli dvanáctý Damián Vích v čase 29:31 a Tereza Hrochová, která obsadila osmé místo za 33:49.

„Čas je slušný. Chtěl jsem před domácíma fanouškama běžet ještě rychleji, ale v posledním kilometru už na to nebyly síly,“ řekl Vích České televizi.

„Bylo docela teplo. Já jsem přijela z hor, kde sněžilo,“ uvedla Hrochová. Další česká olympionička Marcela Joglová při návratu po loňské operaci kotníku doběhla devátá (35:06).