Lotyšsko - Itálie 87:82 Nováček mistrovství světa basketbalistů Lotyšsko vyzve v souboji o páté místo Litvu

Lotyšští basketbalisté budou při své první účasti na mistrovství světa hrát o páté místo. Ve skupině o konečné umístění na Filipínách dnes porazili Itálii 87:82. V sobotu se utkají s Litvou, která si poradila 100:84 se Slovinskem.

Lotyšští basketbalisté budou hrát na MS o páté místo.

Lotyši, kteří ve čtvrtfinále podlehli Německu jen o dva body, prohrávali v úvodu zápasu s Itálií až o 13 bodů. V závěru prvního poločasu skóre otočili a v dalším průběhu už vedení nepustili.

Svůj nejlepší střelecký výkon na šampionátu předvedl Andrejs Gražulis, který proměnil 12 z 13 střel z pole a nasbíral 28 bodů. Při třech pokusech za tři body byl neomylný. Lotyši si pomohli k vítězství 15 trojkami.

Nejlepším střelcem Italů byl s 20 body pětatřicetiletý Luigi Datome, který se s národním týmem po turnaji rozloučí. Italští basketbalisté se dostali do skupiny o páté až osmé místo po čtvrtfinálovém debaklu s USA 63:100.

Litva měla proti Slovinsku od začátku navrch. Po první čtvrtině vedla o 12 bodů a když se soupeři podařilo ve třetím dějství dotáhnout na rozdíl dvou bodů, odmítla drama sérií 9:0 a definitivně Slovince zlomila.

Slovinsku nepomohl ani nejlepší střelec zápasu hvězdný Luka Dončič, který zaznamenal 29 bodů. Na výhře Litvy měl největší podíl Jonas Valančiunas s 24 body a 12 doskoky.