Beachvolejbalisté Perušič a Schweiner získali titul v Uberlandii

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner vyhráli turnaj Pro Tour Elite v brazilské Uberlandii. Ve finále zdolali norské mistry světa a olympijské šampiony Anderse Mola a Christiana Söruma 2:1 na sety a oplatili jim porážku 0:2 ze skupiny.

Ondřej Perušič a David Schweiner na archivním snímku

Čeští reprezentant titul získali hned při první letošní finálové účasti. Dosud bylo jejich maximem v sezoně páté místo, které obsadili na březnovém turnaji v mexickém Tepicu. Na akci elitní kategorie triumfovali podruhé, poprvé uspěli v roce 2021 v Dauhá.

"Publikum bylo dnes určitě rozhodujícím faktorem. Proti norským soupeřům jsme hráli už mnohokrát a prohráli jsme posledních osm nebo devět zápasů. Dnes jsme se nechali unést atmosférou a nakonec jsme zvítězili," děkoval brazilským fanouškům Perušič v rozhovoru na kurtu. S Molem a Sörumem se Češi ve finále utkali už potřetí, oba předchozí duely v Ostravě v letech 2022 a 2019 vyhráli Norové.

Turnajové osmičky dnes získaly ve finále vyrovnaný úvodní set v poměru 21:19, druhý ale po nevydařené prostřední pasáži prohrály 15:21. V tie-breaku čeští volejbalisté rozhodli tříbodovou šňůrou od stavu 8:8 a náskok už nepustili.

V semifinále Perušič se Schweinerem přešli přes třetí nasazený pár Michal Bryl, Bartosz Losiak, který zdolali 2:1 na sety. Polskou dvojici porazili v pátém vzájemném zápase počtvrté. Naposledy nad nimi zvítězili v předkole v Tepicu.

Čeští reprezentanti nezachytili v semifinále vstup do zápasu a úvodní set ztratili hladce 13:21. Ve druhém ale zlepšili útok a vyrovnaný souboj vyhráli 21:19. V rozhodující sadě úřadoval Schweiner na bloku a dotáhl českou dvojici k vítězství 15:10.