Hlavní obsah

Češi i přes prohru se Španělskem postoupili do semifinále

24. 6. 2022 21:44

Česká reprezentace prohrála se Španělskem v zápase o 1. místo skupiny A, ale i přesto postupuje do semifinále, ve kterém se utká s týmem Hakusoh Globetrotters, dříve International Stars. Do programu 41. ročníku Pražského baseballového týdne vstoupilo počasí. Nejdříve bylo zrušeno homerun derby a následně nebyl dohrán ani zápas České republiky se Španělskem. Rozhodčí ho museli v 7. směně za stavu 2:3 ukončit.

Foto: baseball.cz, Jan Beneš

Španělé (v červeném) těsně zvítězili.Foto: baseball.cz, Jan Beneš

Článek

Poslední utkání v základní skupině na Pražském baseballovém týdnu nabídlo souboj české reprezentace a Španělska. Pro oba celky to měl být také souboj o první místo ve skupině A a přijatelnějšího soupeře v semifinále.

Češi proti osmnáctinásobným medailistům z mistrovství Evropy začali odvážně a již v úvodní směně je poslal do vedení úspěšným odpalem Martin Červenka. Na to ale Španělé odpověděli hned z dalšího útoku a dokázali vyrovnat.

Od této chvíle to byl spíše souboj nadhazovačů, když na kopci českého týmu předváděl velmi dobrý výkon Jeffrey Barto. V prvních pěti směnách povolil pouze jeden doběh. Španěl Jorge Babloa nakonec nevydržel na kopci ani pět celých směn. V dohrávce páté směny na něj totiž čeští pálkaři vyvinuli velký tlak a dokázali se dostávat na mety. Španělé tak vystřídali muže na kopci a Češi nakonec z této příležitosti vytěžili pouze jeden doběh.

Foto: baseball.cz, Jan Beneš

Česká reprezentace na Pražském baseballovém týdnu porazila Řecko.Foto: baseball.cz, Jan Beneš

Španělé trestali hned v následující směně, když Lesther Galván odpálil dvoubodový homerun a poslal svůj tým do vedení. Nemuselo baseballistům z Pyrenejského poloostrova vydržet dlouho. Češi v dohrávce směny opět zabrali na pálce a dokázali obsadit všechny mety. Bohužel pro ně ani tentokrát z toho alespoň vyrovnávající doběh nebyl.

To se nakonec ukázalo jako klíčové, protože v průběhu sedmé směny se nad hřiště v Praze přihnaly bouřkové mraky a utkání muselo být za stavu 3:2 pro Španělsko předčasně ukončeno.

Baseballisté představují nové dresy české reprezentaceVideo: Baseball Czech

„Na konci jsme měli slušnou možnost, navíc s nejlepším pálkařem turnaje na pálce. Mohlo se stát cokoliv. Myslím, že i soupeř viděl předpověď počasí a přicházející déšť, tak zpomalil tempo hry. Ale je to, jak to je. Takový je baseball," řekl k závěru duelu startující nadhazovač Jeffrey Barto. „Bylo zábavné hrát proti týmu jako je Španělsko. Už je to dávno, co jsem stál proti takovému lineupu. Bylo to vzrušující." Barto si navíc pochvaluje zejména spolupráci s catcherem Martinem Červenkou. „Skvělé. Každý nadhoz, který požaduje, musíte vzít a věřit jeho zkušenostem. Způsob, jakým pracuje, je velkým faktorem, který dodává nadhazovači sebedůvěru."

„Od rána jsme věděli, že bude pršet a v hlavách jsme to trochu měli," líčí autor jednoho hitu Jakub Kubica. „Na dva outy je potřeba trefit nějakou díru a nějaké štěstí by mohlo přijít," přemítá a dodává, co bude klíčové před semifinále. „Dobře se vyspat a vyhrát."

Češi tak ve skupině A skončili na druhém místě a v semifinále v sobotu od 10:30 narazí na jednoho z favoritů turnaje celek Hakusoh Globetrotter. Zápasy o bronz a finále jsou pak naplánovány na 16:00 resp. 18:30.

Pražský baseballový týden:
Španělsko - ČR 3:2
Hakusoh Globetrotters - Czech Prospects 10:0
The North Baseball - Utenos Titanai 12:2
Řecko - Old World Baseball 17:2

Reklama

Sdílejte článek