Lotyšsko - Česko 4:11Čeští florbalisté vyhráli na turnaji v Lotyšsku nad domácím týmem

Čeští florbalisté porazili na turnaji v Lotyšsku domácí reprezentaci 11:4, přestože na začátku třetí třetiny prohrávali 3:4. Čtyři branky a dvě asistence si připsal Matěj Havlas a dvě trefy a tři přihrávky zaznamenal Marek Beneš. Svěřenci trenéra Jaroslava Berky budou v neděli od 8:30 SELČ v závěrečném utkání se Švýcarskem bojovat o prvenství v turnaji.

Čeští florbalisté se radují z branky (archivní foto)

Čeští florbalisté vedli v 21. minutě už 3:0. Soupeř ale ve druhé třetině vyrovnal a po 23 sekundách závěrečného dějství otočil skóre svým druhým gólem Janis Ragovskis. Za 12 sekund opověděl Jonáš Kreysa, za dalších 58 sekund otočil vývoj zápasu Havlas a zbytek utkání už patřil úřadujícím vicemistrům světa.

V 53. minutě se zapsal podruhé v utkání mezi střelce Kreysa po asistenci Martina Tokoše, pro kterého to byl jubilejní 100. bod v národním týmu. Dvaatřicetiletý útočník Mladé Boleslavi má z 97 utkání 57 gólů a 43 asistencí.

Potom se ještě prosadil dvakrát Havlas, který si polepšil na čtyři trefy v utkání a navázal na pětibrankové představení z pátečního zápasu proti Estonsku (20:4).

Turnaj čtyř zemí florbalistů ve Valmieře a Kekavě (Lotyšsko):
Lotyšsko - Česko 4:11 (0:2, 3:1, 1:8)
Branky a nahrávky: 24. Bitmans (Akmenlauks), 26. Jurševskis (Trekše), 39. Ragovskis (Trekše), 41. Ragovskis (Anis) - 2. Rýpar, 9. Marek Beneš (Havlas), 21. Havlas (Marek Beneš), 41. Kreysa (Zouzal), 42. Havlas (Němeček), 46. Delong (D. Beneš), 48. Marek Beneš (Havlas), 52. Hemerka (Marek Beneš), 53. Kreysa (Tokoš), 55. Havlas (Marek Beneš), 58. Havlas (Langer). Rozhodčí: Lewis, Silvo (oba Fin.). Bez vyloučení. Diváci: 550.
16:00 Estonsko - Švýcarsko (Valmiera).

Florbalistky na EFT v Ústí nad Labem porazily Švýcarsko 7:3

České florbalistky zdolaly na Euro Floorball Tour v Ústí nad Labem Švýcarsko 7:3 a po páteční porážce s Finskem 4:6 si připsaly první výhru. Dvěma brankami se na vítězství podílela Anna Brucháčková, gól a dvě asistence si připsala kapitánka Eliška Krupnová. V neděli čeká svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky na závěr turnaje od 15:30 Švédsko.

Česky se dostaly do vedení už po 37 sekundách, kdy otevřela skóre Brucháčková. Ve 12. minutě vyrovnala Corin Rüttimannová. Hned po devíti vteřinách druhé části se prosadila opět Brucháčková a za 68 sekund zvýšila Krupnová. Do 27. minuty díky gólům Martiny Řepkové a Elišky Trojánkové to bylo už 5:1 pro domácí.

Do konce druhé třetiny zkorigovaly stav Anja Wyssová s Nathalií Spichigerovou. V 58. minutě při power play Švýcarek zamířila do prázdné branky Eliška Chudá a 10 sekund před koncem ještě dovršila skóre Karolína Suchá.

Euro Floorball Tour žen v Ústí nad Labem:
Česko - Švýcarsko 7:3 (1:1, 4:2, 2:0)
ranky a nahrávky: 1. Brucháčková (Krupnová), 21. Brucháčková, 22. Krupnová (Řepková), 24. Řepková (Krupnová), 27. Trojánková (Kubečková), 58. Chudá (Beránková), 60. Suchá (Kubečková) - 12. Rüttimannová (Von Arxová), 28. Wyssová (Stettlerová), 30. Spichigerová (Bergerová). Rozhodčí: Tomáš, Cíbik (oba SR). Bez vyloučení. Diváci: 546.
Švédsko - Finsko 6:7 po sam. nájezdech (3:1, 2:3, 1:2 - 0:0)