Mladí Češi se ze zimního olympijského festivalu vrátí s 11 medailemi

Česká výprava na zimním Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v Itálii obsadila s rekordním ziskem 11 medailí osmé místo v hodnocení zemí. Závěrečný den soutěží v regionu Furlánsko-Julské Benátsko už cenný kov nepřinesl, smíšená biatlonová štafeta na 4x6 km dnes obsadila čtvrté místo. Pořadí zemí ovládli Francouzi (7-6-4), alespoň jednu medaili získalo 22 týmů.

Biatlonista Jakub kocián na archivním snímku.

S bilancí čtyři zlaté, jedna stříbrná a šest bronzových medailí zaznamenali mladí Češi nejúspěšnější zimní hry a vylepšili loňské výsledky z finského Vuokatti (3-4-0). Podle počtu cenných kovů předčili dosud nejbohatší sbírku z roku 2003, kdy v Bledu ve Slovinsku vybojovali devět pódiových umístění (2-3-4).

V Itálii se o zlaté medaile postarali sdruženář Lukáš Doležal, smíšený tým alpských snowboardistů Adéla Keclíková, Kryštof Minárik, hokejistky a freestyle snowboardistka Vanessa Volopichová.