Hlavní obsah

Osm českých softbalistů vstoupí na konci týdne do turnajů americké ligy ISC

21. 6. 2022 18:03

Osm českých softbalistů vstoupí na konci tohoto týdne do prestižních amerických turnajů ligy ISC. Reprezentanti Michal Holobrádek, Mikuláš Klas, Marek Malý, Jonáš Hajný, Jakub Osička, Marek Volf, Martin Magula a Lukáš Kubát se pokusí stát prvními Čechy, kteří by v této soutěži získali mistrovský titul. První turnaje startují 24. června, soutěž vyvrcholí v srpnu.

Foto: Grega Valančič

Ilustrační foto. Foto: Grega Valančič

Článek

"Budou stát proti nejlepším nadhazovačům a pálkařům světa. Velmi je to posune a nám to pomůže v přípravě na prosincové mistrovství světa," řekl v tiskové zprávě reprezentační trenér Jaroslav Korčák. "Čeká je pořádná porce zápasů v ligách, kde bude spoustu špičkových hráčů z celého světa. Například z Argentiny, Mexika, Venezuely, Austrálie, Nového Zélandu a samozřejmě z USA a Kanady," doplnil Korčák.

Holobrádek, Klas a Malý nastoupí za tým AWP Lumberjacks, Osička s Magulou budou hrát v celku Aurora Dolan & Murphy, Hajný s Volfem za Bainbridge Bombers a Kubát za Omma Tigers.

Čeští softbalisté mají podle Korčáka renomé i díky posledním úspěchům na mezinárodní scéně. "Tím, že jsme několikanásobnými mistry Evropy, tak je to dobrá pozice. Navíc se v minulosti povedlo, že se český hráč objevil v All star výběru ISC," připomněl kouč Holobrádkův úspěch.

V systému soutěže se nejprve každý z 34 týmů zúčastní lokální ligy. Nejlepší celky se následně kvalifikují z víkendových turnajů na srpnové vrcholné akce. Těmi jsou ASA Major, což je oficiální mistrovství USA, a o týden později Men's Fastball World Tournament ISC.

Reklama

Sdílejte článek