Kanoista Fuksa vybojoval na mistrovství Evropy stříbro

Kanoista Martin Fuksa získal na mistrovství Evropy v Mnichově stříbrnou medaili v závodě na 1000 metrů. Na olympijské trati jej porazil jen letošní světový šampion Rumun Catalin Chirila. Na trati 200 metrů bral Petr Fuksa šesté místo. Vyhrál Litevec Henrikas Zustautas.

Kanoista Martin Fuksa vybojoval na ME v Mnichově stříbro.

Devětadvacetiletý Fuksa na kilometru obhajoval triumf z loňského ME v Poznani, po velkém boji ale prohrál s Chirilou. Krátce po polovině trati se český reprezentant dostal do čela, o pět let mladší Rumun se ale dokázal na první místo vrátit a následně se mu podařilo ustát Fuksův finiš.

Chirila tak po triumfu na MS před dvěma týdny ovládl i kontinentální šampionát, Fuksa byl v Halifaxu třetí.

Fuksův mladší bratr Petr byl na dvoustovce šestý, za nejrychlejším Litevcem Henrikasem Žustautasem zaostal o 0,858 sekundy. Od medaile čtyřiadvacetiletého kanoistu dělila půl sekunda. Alžběta Veverková a Martina Malíková obsadily na pětistovce na deblkanoi deváté místo.

Závěr dnešního programu na ME poznamenala nepřízeň počasí. Po závodu kanoistů na 5000 metrů začalo na kanále pršet a další disciplíny byly nejprve odloženy a poté přeloženy na neděli. O den později se na pětikilometrové trati představí i kajakáři Josef Dostál a Eliška Betlachová.