Hlavní obsah

Na Tchaj-wanu se opět sportuje s diváky, do ochozů jich smí tisíc

8. 5. 2020 17:20

Fanoušci na Tchaj-wanu opět mohou sledovat sportovní zápasy na stadionech. Do hlediště jich však smí nejvýš tisíc a na tribunách musejí vzhledem k nebezpečí šíření koronaviru dodržovat bezpečnostní odstupy.

Foto: Ann Wang, Reuters

Fanoušci na Tchaj-wanu opět mohou sledovat sportovní zápasy na stadionech. Do hlediště jich však smí nejvýš tisíc a na tribunách musejí vzhledem k nebezpečí šíření koronaviru dodržovat bezpečnostní odstupy.Foto: Ann Wang, Reuters

Článek
Fotogalerie

Jako první v sobotu příznivci dorazili na baseballovou ligu. Lístek si jich podle agentury AP koupilo asi 900, loni činila průměrná návštěvnost zhruba 6000 lidí. Mezi diváky musely zůstat minimálně tři volné sedačky, prázdná byla také každá druhá řada.

Baseballová liga měla na Tchaj-wanu původně odstartovat 14. března, po koronavirovém odkladu se však začalo hrát až téměř o měsíc později. Ochozy místo diváků zaplnily figuríny a o atmosféru se starali bubnující roboti.

Na třiadvacetimilionovém Tchaj-wanu dosud úřady oznámily 440 případů nákazy koronavirem. Většina z nich je vyléčená, s nemocí covid-19 na ostrově zemřelo šest lidí.

Reklama

Sdílejte článek