Hlavní obsah

Olympijský vítěz Prskavec na MS další zlato nezískal, Galušková skončila šestá

25. 9. 2021 10:22Aktualizováno 25. 9. 2021 13:32

Kajakářka Antonie Galušková skončila při své premiéře na seniorském mistrovství světa ve vodním slalomu šestá. Jediná česká zástupkyně v dnešním finálovém programu zvládla jízdu s jedním dotykem branky a od stupňů vítězů ji dělilo 3,39 sekundy. Finále kajakářů se poprvé od roku 2014 jelo na MS bez české účasti. Na světovém trůnu vystřídal předloňského šampiona Jiřího Prskavce Francouz Boris Neveu. Ve finálové jízdě dominoval, vyhrál téměř o čtyři sekundy před Italem Marcellem Bedou. Bronz obhájil Španěl Joan Crespo.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Kajakářka Antonie Galušková postoupila do finále mistrovství světa ve vodním slalomu. (ilustrační foto)Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Dvacetiletá kajakářka byla se svým umístěním při debutu na seniorském MS naprosto spokojená. "Ta jízda měla samozřejmě svoje mouchy, nebylo to úplně perfektní, ale kdyby mi někdo včera řekl, že budu šestá, tak rozhodně beru všema deseti," pochvalovala si předloňská juniorská mistryně světa. Nevydařené akce do 23 let jí pošramotily sebevědomí. "Můj trenér s tím měl co dělat. Vedli jsme dlouhé rozhovory. Na těch seniorských akcích se mi jezdí mnohem líp, protože nevím, co od sebe mám čekat na těch velkých akcích," svěřila se.

Titul v Bratislavě vybojovala Ricarda Funková, která navázala na olympijské zlato z Tokia. Německý úspěch podtrhla ziskem stříbrné medaile Elena Apelová. Třetí místo obsadila Kimberley Woodsová z Velké Británie.

Ze silného českého tria měl nejblíže k postupu olympijský šampion Prskavec, kterého od něj na jedenácté příčce v semifinále dělilo pět setin. Vítěz Světového poháru a úřadující mistr Evropy Vít Přindiš a stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek nepostoupili kvůli padesátisekundovým penalizacím na jedné z posledních branek.

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Bratislavě:
Muži:
K1:
1. Neveu (Fr.) 83,92 (0 trest. sekund)
2. Beda (It.) -3,83 (0)
3. Crespo (Šp.) -3,98 (2)
...v semifinále
11. Prskavec, 36. Přindiš, 38. Hradilek (všichni ČR).
Ženy:
K1:
1. Funková 94,80 (2)
2. Apelová (obě Něm.) -2,51 (0)
3. Woodsová (Brit.) -3,10 (2)
...6. Galušková (ČR) -6,49 (2)
v semifinále
15. Minařík Kudějová, 18. Nesnídalová (obě ČR).

Reklama

Sdílejte článek