Šermířský talent s běloruskými kořeny Choupenitch sbírá medaile, v Plovdivu bral stříbro

Možná už za dva roky v Rio de Janeiru budou čeští sportovní fanoušci napjatě sledovat šermířské olympijské soutěže. Vycházející hvězda Alexandra Choupenitche totiž dál stoupá, letos získal titul juniorského mistra Evropy a čerstvě přidal i stříbro na světovém šampionátu do 20 let.

Fleretista Alexander Choupenitch.

Devatenáctiletý fleretista z Brna uspěl v konkurenci 131 soupeřů. V semifinále v bulharském Plovdivu deklasoval Japonce Tošiju Saita 15:3 a až ve finále ho Čchen Chaj-wej z Číny porazil 15:6.

Choupenitchova rodina má běloruské kořeny, ale student Fakulty sportovních studií na brněnské Masarykově univerzitě se narodil a vyrůstal v Česku.

Medaile sbírá od mládežnických kategorií, ale už se prosadil i mezi dospělými. Na Světovém poháru v La Coruni skončil v únoru druhý a v březnu v Benátkách třetí. Předloni byl na mistrovství Evropy sedmý.