Hlavní obsah

Zklamaná Fernstädtová: Udělala jsem chyby, které si na MS nemůžu dovolit

12. 2. 2021 15:15

Desáté místo z mistrovství světa bere jako zklamání. Není divu, vždyť v celkovém hodnocení Světového poháru skeletonistek skončila Anna Fernstädtová pátá. Šampionát v německém Altenbergu ale trojnásobné juniorské mistryni světa nevyšel podle představ.

Foto: Matthias Schrader, ČTK/AP

Skeletonistka Anna Fernstädtová na MS v Altenbergu.Foto: Matthias Schrader, ČTK/AP

Článek

„Jsem trochu zklamaná, ale je to sport. Mám na čem pracovat, především na startech. Udělala jsem nějaké chyby, které si na mistrovství světa nemůžu dovolit. Ale předvedla jsem i dobré věci. Věřím, že si je vezmu do příští sezony a budu na tom líp," řekla Fernstädtová, kterou od vítězné Němky Hermannové (získala čtvrté zlato v kariéře) dělily necelé 3 sekundy.

Po úvodních dvou čtvrtečních jízdách držela sedmé místo, chovala naději na posun. V pátek se ale naopak o tři příčky propadla. Jde o její nejhorší výsledek na MS. Loni v Altenbergu byla sedmá, rok předtím ve Whistleru čtvrtá. Na stejné pozici skončila v roce 2017 v Königssee. To ještě reprezentovala Německo.

„Šampionát je trochu zklamáním, sezona ale byla dobrá. Bylo skvělé, že se závodilo. Jen škoda, že jsme nemohli závodit ve Spojených státech a v Kanadě. Páté místo ve Světovém poháru je fajn," dodala 24letá Fernstädtová.

Reklama

Sdílejte článek