Wales má na MS jisté čtvrtfinále, skotští ragbisté udrželi naději na postup

Ragbisté Walesu si na mistrovství světa ve Francii jako první zajistili postup do čtvrtfinále. Austrálii dnes porazili 40:6, ve skupině C vyhráli i třetí zápas a v tabulce už neskončí hůř než na druhém místě. Dvojnásobní šampioni z Austrálie jsou naopak na pokraji vyřazení a svůj osud už nemají zcela ve svých rukou.

Z utkání Skotsko - Tonga

Naději na postup ze skupiny B uhájilo Skotsko, které ve svém druhém utkání na šampionátu vybojovalo bonusové vítězství 45:17 nad Tongou. V duelu ale přišlo o kapitána Jamieho Ritchieho, který musel už v prvním poločase odstoupit kvůli ráně do hlavy při ostrém zákroku soupeře.

Skotsko, které v úvodním zápase před dvěma týdny podlehlo obhájci titulu z JAR, prohrávalo s Tongou po dvaceti minutách 7:10, třemi pětkami ale skóre ještě do přestávky otočilo. Celkem vítězové položili sedm pětek, Finn Russell navíc proměnil pět konverzí.