Triatlonistka Kuříková závod na ME po pádu na kole nedokončila

Pro triatlonistku Petru Kuříkovou skončil start na mistrovství Evropy na olympijských tratích v Mnichově po pádu v cyklistické části. Česká medailová naděje, která na konci července vyhrála v Pontevedře poprvé v kariéře závod Světového poháru, musela být podle svazového facebooku převezena do nemocnice.

Triatlonistka Petra Kuříková na archivním snímku

Kuříková figurovala po plavecké části na 14. místě a po úvodním z osmi okruhů na kole byla devatenáctá s odstupem jedenácti sekund za vedoucí skupinkou. Pak ale skončila na zemi.

Nejlepší z českých reprezentantek tak na multisportovním šampionátu byla Tereza Zimovjanová, která díky vydařenému finiši doběhla na 23. místě. Heidi Juránková skončila na 35. příčce.

Z vítězství na tratích 1500 metrů plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu se radovala Britka Non Stanfordová, která o devět sekund porazila domácí Lauru Lindemannovou. Bronz získala Cassandra Beaugrandová z Francie.

Muži budou v Mnichově o medaile bojovat v sobotu.