Hlavní obsah

V Praze bude CSIO v parkurovém skákání včetně Poháru národů s českým týmem

15. 6. 2022 17:04

V Praze se od čtvrtka do neděle uskuteční další soutěže kategorie CSIO v parkurovém skákání. Vrcholy CET Prague Cupu budou páteční Pohár národů za účasti českého týmu, který startoval na loňských olympijských hrách v Tokiu, a nedělní Grand Prix zařazená do Světového poháru.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jezdec Miroslav Trunda. Ilustrační fotoFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Na třetí ročník akce se do Chuchle Areny Praha chystá více než stovka jezdců ze sedmnácti zemí světa. "Celkem k nám míří téměř 280 koní, z toho v hlavní soutěžní kategorii CSIO3*-W se představí 84 jezdců a 203 koní," přiblížila na webu soutěže její ředitelka Markéta Šveňková.

Na Poháru národů bude i Anna Kellnerová, i když kvůli tomu musela oželet Global Champions v Cannes, Stockholmu a Paříži. "Pro tým Prague Lions je to samozřejmě trochu složitější, ale mít možnost závodit v České republice a podpořit český tým je pro mě opravdu velmi důležité," uvedla na webu česká jezdkyně, která pro Prahu připravuje klisnu Catch Me If You Can. V týmu ji doplní další členové reprezentačního áčka Aleš Opatrný, Kamil Papoušek, Vladimír Tretera a Filip Doležal.

Velkou pozornost na sebe budou poutat belgičtí jezdci v čele s Nielsem Bruynseelsem, průběžně třetím jezdcem žebříčku Global Champions Tour. "Niels Bruynseels se těší v České republice mezi parkurovými fanoušky velké popularitě. Je členem Pražských lvů již řadu let a v minulosti zde vedl i několik tréninkových soustředění. V posledních týdnech nechyběl u dvou vítězství Prague Lions na Global Champions League v Saint Tropez a v Cannes," připomněla Šveňková.

Pohár národů se uskuteční v pátek 17. června. První kolo začne ve 13 hodin, druhé o dvě a půl hodiny později. Akce vyvrcholí v neděli od 15 hodin Grand Prix zařazenou do Světového poháru.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •