Článek
Thibusová měla pozitivní test na anabolický steroid ostarin na loňském lednovém Světovém poháru v Paříži. Svou úspěšnou obhajobu založila na „kontaminaci prostřednictvím tělesné tekutiny“, tedy že se jí zakázaná látka dostala do těla od jejího partnera, amerického šermíře Racea Imbodena, který ji požil v doplňku stravy.
FIE ji v květnu zprostila obvinění, WADA se ale proti tomu odvolala k CAS a pro šermířku požadovala čtyřletý zákaz činnosti. Do vynesení verdiktu směla Thibusová závodit a nepřišla ani o start na olympijských hrách v Paříži. Při obhajobě týmového stříbra z Tokia ale skončila s francouzským družstvem pátá, v individuální soutěži obsadila až 28. místo.
CAS nyní rozhodl stejně jako v roce 2009 ve slavném případu „kokainového polibku“, kdy se stejnou obhajobou uspěl francouzský tenista Richard Gasquet. Arbitráž v pondělí uvedla, že „je vědecky prokázáno, že požití dávky ostarinu podobné té, kterou požil tehdejší partner paní Thibusové, by ve slinách zanechalo dostatečné množství ostarinu ke kontaminaci jiné osoby líbáním“.