Čína - Česko 5:2Parahokejisté podlehli na hrách v Pekingu domácímu týmu

V druhém utkání na zimních paralympijských hrách v Pekingu český hokejový tým podlehl Číně 2:5 a nenavázal na sobotní vítězství 5:0 nad Itálií. Skupinu B zakončí parahokejisté úterním zápasem proti Slovensku, které má na kontě dvě porážky.

Český reprezentant Karel Wágner v utkání paralympijského turnaje proti Číně.

Čeští reprezentanti se proti Číně, která v úvodním utkání zdolala Slováky 7:0, poprvé prosadili ve 22. minutě, kdy Alex Ohar snížil na 1:4. Necelé dvě minuty před koncem zápasu pak uzavřel skóre vlajkonoš výpravy Zdeněk Krupička.

Slováci dnes získali bod za porážku 1:2 s Itálií po nájezdech a jsou ve čtyřčlenné skupině poslední. Český tým má na druhém místě tři body. Do čtvrtfinále postoupí tři týmy.

Zraněný český gólman Martin Kúdela.

Lyžař Pavel Bambousek po nedokončeném sjezdu obsadil dvacáté místo v super-G, v němž byl posledním klasifikovaným závodníkem.