De Minaur - Ruud 6:4, 6:4Australan De Minaur obhájil titul v Acapulcu

Australský tenista Alex de Minaur obhájil titul v Acapulcu a získal osmou trofej na okruhu ATP. Ve finálovém utkání v mexickém letovisku porazil třetí nasazený hráč norského soupeře Caspera Ruuda 6:4, 6:4.

Australský Alex de Minaur slavící svou výhru na Mexican Open

De Minaur na tvrdém povrchu v Acapulcu vyhrál desátý zápas za sebou. Duel byl soubojem devátého a jedenáctého hráče světa a první set pětadvacetiletý Australan proti turnajové šestce rozhodl ziskem soupeřova servisu ve třetí hře. Ve druhé sadě sice prohrával 0:2, ale hned si vzal brejk zpět a v šestém gamu se po dalším prolomení Ruudova podání ujal vedení, které už nepustil. Třetí vzájemný duel, ale první od finále v Turnaji mistrů pro tenisty do 21 let v Miláně před pěti lety, vyhrál po hodině a 57 minutách poté, co proměnil první mečbol.

„Byl to tu báječný týden. Asi jsem to tak ani nečekal, abych byl upřímný. Do Mexika jsem podle svých pocitů nepřijel v kdovíjaké formě. Ale dnes jsem odehrál svůj nejlepší zápas na turnaji, takže jsem nadšený,“ řekl v pozápasovém rozhovoru na kurtu De Minaur, který si vylepšil letošní bilanci na 15-4.