Hlavní obsah

Berrettini kvůli zranění z Turnaje mistrů nebude hrát finále Davis Cupu

19. 11. 2021 14:54

Wimbledonský finalista Matteo Berrettini nebude kvůli zranění z Turnaje mistrů reprezentovat Itálii na finále Davis Cupu. Pětadvacetiletý tenista musel vzdát svůj úvodní zápas v Turíně proti Alexanderu Zverevovi z Německa kvůli poraněným břišním svalům a na zbytek turnaje ho nahradil krajan Jannik Sinner.

Foto: Twitter@TyCSports, Twitter

Wimbledonský finalista Matteo Berrettini nebude kvůli zranění z Turnaje mistrů reprezentovat Itálii na finále Davis Cupu.Foto: Twitter@TyCSports, Twitter

Článek

"Poslední věc, kterou bych chtěl oznámit, je konec mé nejlepší sezony v kariéře. Byl to fantastický rok, plný emocí, vítězství, bolestných porážek a nešťastných zranění. To poslední je důvod, proč se nebudu moci zúčastnit Davis Cupu," uvedl na instagramu Berrettini, jenž je coby sedmý muž světového žebříčku italskou jedničkou. V této roli ho stejně jako na Turnaji mistrů nahradí světová jedenáctka Sinner.

Finálový turnaj Davis Cupu se bude hrát od 25. listopadu do 5. prosince. Italové jsou v základní skupině s USA a Kolumbií. Italský tým dále tvoří Fabio Fognini, Lorenzo Sonego, Lorenzo Musetti a místo Berrettiniho nově Simone Bolelli.

Reklama

Sdílejte článek