Bouzková - Kontaová 6:4, 6:4Bouzková vyřadila nasazenou Britku a je ve druhém kole

Lexington

Výborně vstoupila po koronavirové pauze na okruh WTA česká tenistka Marie Bouzková, která si hned na úvod turnaje v Lexingtonu připsala cennou výhru. Přípravu na US Open zahájila v Kentucky výhrou nad třetí nasazenou Britkou Johannou Kontaovou 6:4, 6:4.

Marie Bouzková na archivním snímku.

Dvaadvacetiletá Bouzková, jež na začátku března před přerušením sezony neúspěšně bojovala o premiérový titul kariéry ve finále turnaje v mexickém Monterrey, získala proti bývalé světové čtyřce Kontaové první set díky jedinému brejku za 51 minut.

Po něm si soupeřka vzala pauzu na konzultaci s lékařem a nechala si změřit tlak, brejk z úvodu druhé sady ale neudržela. Česká tenistka skóre otočila a po takřka dvou hodinách hry slavila postup.