Kvitová - Siegemundová 6:3, 6:3Česká královna vládla, Kvitová je v semifinále French Open!

Jízda Petry Kvitové na French Open pokračuje! Česká tenistka si ve čtvrtfinále po výborném výkonu poradila s německou hráčkou Laurou Siegemundovou po setech 6:3 a 6:3 a v boji o titul ji vyzve Američanka Sofia Keninová. Čtvrtá nasazená si v americkém duelu porazila 6:4, 4:6 a 6:0 s Danielle Collinsovou.

Petra Kvitová slaví vítězný míč.

Petra Kvitová vstoupila do zápasu s Laurou Siegemundovou výborně, když se mohla spolehnout na výborný servis a agresivní hru od základní čáry, kterou Němku v delších výměnách jasně přehrála. Česká tenistka své soupeřce vzala poprvé servis ve třetí hře a ujala se vedení 3:1.

Kvitové i nadále vycházelo skvěle podání, když po svém prvním servisu získala 93 procent míčů. Siegemundová už v prvním setu na razantní hru Češky odpověď nenašla a sadu ztratila za 34 minut 3:6.

Petra Kvitová v zápase proti Němce Lauře Siegemundové

Dvaatřicetiletá Němka často zkoušela praktikovat zkracování hry, což jí v předcházejících zápasech často vycházelo, v duelu s Kvitovou však tato zbraň nefungovala.

I druhý set v režii Kvitové

Dvojnásobná wimbledonská šampionka vstoupila výborně i do druhé sady, když hned v úvodní hře podruhé v zápase vzala své soupeřce servis.

Vedení 2:0 však světové jedenáctce dlouho nevydrželo. I díky dvěma dvojchybám v řadě přišla Kvitová poprvé v zápase o servis a Siegemundová srovnala na 2:2.

Petra Kvitová měla v prvním setu navrch.

I další tři gamy se nesly v režii hráček na returnu. Rodačce z Bílovce přestalo fungovat podání, ani Siegemundová se však o tento úder nemohla opřít. Kvitová se snažila často měnit rytmus hry, body se jí dařilo sbírat i díky častějším přechodům na síť.

Za stavu 4:3 si udržela servis dvojnásobná wimbledonská šampionka a náskok si již vzít nenechala. Kvitová sadu získala 6:3 a po jedné hodině a sedmnácti minutách mohla podruhé v kařiéře slavit postup do semifinále.

Laura Siegemundová v zápase proti Petře Kvitové

„Chtěla bych poděkovat všem fanouškům za podporu, kterou od nich mám, a věřím, že tady ještě nějakou dobu vydržím," říkala spokojená tenistka bezprostředně po utkání.

Letos v dosavadních pěti zápasech na Roland Garros neztratila Kvitová ani set. Jednadvacetiletou Keninovou, která letos vyhrála Australian Open, porazila v obou vzájemných zápasech včetně loňského duelu na antuce v Madridu.

Kvitová a Keninová jsou jedinými nasazenými hráčkami, které v pavouku zbyly. Ve druhém semifinále na sebe narazí devatenáctiletá Polka Iga Šwiateková a argentinská kvalifikantka Nadia Podoroská.

Nosková (ČR) - Brugnoneová (Fr.) 6:1, 6:2
Dmitrjuková (10-Běl.) - Viďmanová (ČR) 6:1, 3:6, 6:3.
čtyřhra - 2. kolo:
Colemanová, Siegová (USA) - Čišovská, L. Fruhvirtová (7-SR/ČR) 6:4, 6:4
Bondarenková, Šnajderová (5-Rus.) - Laskevičová, Nosková (Běl./ČR) 3:6, 6:0, 10:6
Výsledky dalších středečních zápasů na French Open ZDE.