Hlavní obsah

České tenistky znovu aspirují na světové hvězdy roku

21. 11. 2022 13:36

Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou mají šanci stát se potřetí ve společné kariéře nejlepším deblovým tenisovým párem roku. Ženská tenisová organizace WTA zařadila české hráčky mezi pětici nominovaných dvojic. Na zisk ocenění pro nováčka roku aspiruje v šestičlenném výběru kandidátek Linda Fruhvirtová.

Foto: Susan Mullane, Reuters

České deblistky Barbora Krejčíková (vpravo) a Kateřina Siniaková si na Turnaji mistryň zahrají o titul.Foto: Susan Mullane, Reuters

Článek

Siniaková s Krejčíkovou ovládly anketu už v roce 2018 a vloni. O obhajobu prvenství si řekly triumfy na grandslamech v Melbourne, Wimbledonu a New Yorku. Trofej z US Open jim dosud ve sbírce chyběla a jejím ziskem Češky jako druhý pár v historii zkompletovaly takzvaný kariérní grandslam. Siniaková vede deblový žebříček a Krejčíková je třetí za Veronikou Kuděrmětovovou.

Ruská tenistka spolu s Belgičankou Elise Mertensovou překazily českému páru obhajobu na nedávném Turnaji mistryň a jsou v nominaci stejně jako Američanky Coco Gauffová s Jessicou Pegulaovou, lotyšsko-ukrajinský pár Jelena Ostapenková, Ljudmila Kičenoková a kanadsko-mexická dvojice Gabriela Dabrowská, Giuliana Olmosová.

Šestičlennou nominaci na hráčku roku tvoří světová jednička a suverénka sezony Iga Šwiateková z Polska, dvojka Uns Džábirová z Tunisu, trojka Pegulaová, čtyřka Caroline Garciaová z Francie, sedmička Coco Gauffová z USA a Jelena Rybakinová, wimbledonská vítězka reprezentující Kazachstán a aktuálně 22. hráčka světa.

Fruhvirtová bude usilovat o zisk ocenění pro tenistky, jež se premiérově prosadily do první stovky žebříčku, případně zaznamenaly v sezoně pozoruhodný úspěch. Současná 78. hráčka světa, jež vstupovala do roku 2022 jako 279. tenistka žebříčku, vyhrála v září v Čennaí premiérový titul na okruhu WTA a v 17 letech byla letos nejmladší turnajovou vítězkou. Triumf ji tehdy vynesl na dosavadní životní maximum v podobě 74. místa ve světovém pořadí.

Nováčkem roku se mohou stát také Harriet Dartová, Jule Niemeierová, Laura Pigossiová, Majar Šarífová a Čeng Čchin-wen. WTA vyhlásí na základě hlasování tenisových novinářů také hráčku s nejlepším zlepšením, návrat roku a trenéra roku.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?