Djokovič v Monte Carlu oplatil Musettimu loňskou porážku

První tenista světového žebříčku Srb Novak Djokovič oplatil ve 3. kole na antuce v Monte Carlu Italu Lorenzo Musettimu loňskou porážku ve stejné fázi turnaje a po výhře 7:5, 6:3 postoupil čtvrtfinále. Dál jde i Řek Stefanos Tsitsipas, který si poradil s pátým nasazeným Němcem Alexanderem Zverevem, přestože ve druhém setu přišel o vedení 5:0. Naopak Rus Daniil Medveděv ztroskotal na krajanovi Karenu Chačanovovi a poprvé v sezoně neprošel alespoň do čtvrtfinále.

Ital Lorenzo Musetti gratuluje Novaku Djokovičovi k postupu do čtvrtfinále Masters v Monte Carlu

Rekordman v počtu grandslamových titulů Djokovič ztratil hned v úvodu zápasu servis a při soupeřově podání prohrával 3:4 a 0:40, nakonec ale první set získal. Ani ve druhé sadě nebyl srbský favorit stoprocentní, ale zápas ukončil po dvou hodinách čistou hrou.

Šestatřicetiletý Djokovič, od pondělka nejstarší světová jednička, naposledy startoval před téměř měsícem na betonu v Indian Wells, kde ve 3. kole nečekaně prohrál se soupeřem z druhé stovky žebříčku Italem Lucou Nardim. Poté se odhlásil z Miami a ukončil spolupráci s Chorvatem Goranem Ivaniševičem.

V Monte Carlu, kde v minulosti dvakrát získal titul, se Djokovičovi v posledních letech příliš nedařilo. Alespoň do čtvrtfinále došel naposledy v roce 2019. Nyní bude jeho dalším soupeřem Alex de Minaur, který zdolal krajana Alexeie Popyrina 6:3, 6:4 a jako první Australan od roku 1999 postoupil v Monackém knížectví mezi osm nejlepších.

Ve čtvrtfinále je i suverén sezony Ital Jannik Sinner, jenž zdolal Němce Jana-Lennarda Struffa 6:4, 6:2. Vítěz Australian Open a druhý nasazený si připsal osmou výhru v řadě a čeká jej Dán Holger Rune, který jej loni v Monte Carlu nepustil do finále.

Medveděv v závěru zápasu, který prohrál 3:6, 5:7, opět ztratil nervy a za hádku s rozhodčím dostal i trestný fiftýn. Finalista letošního Australian Open nesouhlasil s verdiktem čárového, který ve druhém setu za stavu 5:5 označil těsný míček soupeře jako dobrý.

1 : 6, 3 : 6 Bejlek - Rybakinová 1 : 6, 3 : 6 konec
20240429T19 : 15:00+0200