Hlavní obsah

Drahý Rogere, můj příteli. Doufal jsem, že tento den nikdy nepřijde, smutní Nadal

15. 9. 2022 16:32Aktualizováno 15. 9. 2022 18:42

Dvacetinásobný grandslamový šampion Roger Federer učinil zásadní rozhodnutí. Příští týden si zahraje Laver Cupu, a pak ukončí svou bohatou kariéru. Jednačtyřicetiletý Švýcar o tom informoval na Twitteru. Už teď je jisté, že tenis se bude dělit na dobu před Federerem a dobu po něm.

Foto: Profimedia.cz

Legendy světového tenisu Roger Federer a Rafael Nadal

Článek

Na definitivní tečku za velkolepou kariérou reaguje nejen tenisový svět.

"Rogere, vždycky jsi pro mě byl ohromnou inspirací. Tvoje elegance, půvab a vytříbená hra. Gratuluji ke skvělé kariéře. Tenis bez tebe už nikdy nebude stejný," napsala Kvitová na twitteru.

"Drahý Rogere, můj příteli i soupeři," napsal Nadal. "Doufal jsem, že dnešní den nikdy nepřijde. Je to smutný den pro mě osobně, ale i pro fanoušky z celého světa. Bylo mi ctí sdílet s tebou celé ty roky a prožívat neuvěřitelné okamžiky na kurtu i mimo něj," dodal.

"Ještě toho spolu hodně zažijeme, to víme oba. Teď ale tobě, Mirce (manželce) i dětem přeji hodně štěstí. Uvidíme se v Londýně na Laver Cupu," přidal vítěz rekordních 22 grandslamů Nadal.

Legendární Martina Navrátilová ocenila styl, jakým se Federer rozloučil. "Byla to zpráva od srdce, plná lásky, naděje, vášně i vděčnosti. Přesně tak Roger i hrál. Díky. Díky za všechnu tu magii," uvedla.

"Roger byl jeden z mých idolů a inspirací. Díky za vše, co jsi pro tenis udělal. Ale pořád bych si s tebou chtěl zahrát," napsal Carlos Alcaraz, který se po nedělním triumfu na US Open stal v 19 letech nejmladší světovou jedničkou.

„Roger Federer je šampion šampionů. Uchvátil srdce sportovních fanoušků po celém světě svou úžasnou rychlostí na kurtu a silnou tenisovou mentalitou. Má za sebou historickou kariéru se vzpomínkami, které budou žít dál a dál," napsala na sítě legendární Billie Jean Kingová.

Jak srdečné poselství plné lásky, života, naděje, vášně a vděčnosti. Přesně takhle Roger hrál hru, kterou tolik milujeme. Děkuji, děkuji, děkuji, za všechna ta kouzla!!!" napsala na Twitter další legenda Martina Navrátilová.

Velký vzor pro mě i pro všechny ostatní. Byla čest sdílet s tebou kurty. Legenda. Díky za vše!" napsala na sociální síti Instagram kanadská hvězda Denis Shapovalov.

„Změnil jsi celý tenis. Roger Federer navždy," objevilo se krátce po oznámení Federerova konce na oficiálním twitterovém účtu okruhu ATP.

Děkuji, že pro tenis děláš víc než kdokoliv jiný. Gratuluji k tvým úspěchům a k tomu, že dokážeš ovlivňovat lidi v tenise i mimo něj, napsal na sítě bývalý třetí hráč světa Milos Raonic.

„Konec velkolepé éry," okomentoval Federerovo rozhodnutí Judy Murrayová, matka Andyho Murrayho.

„Kariéru ukončil jeden z největších hráčů historie," píše americký list The Wall Street Journal.

„Roger Federer končí v tenise. Pro mě je to nejlepší a nejušlechtilejší člověk, který kdy tuto hru hrál. Génius. Díky za veškerou zábavu," napsal na Twitter známý britský novinář Piers Morgan.

Reklama