Hlavní obsah

Federerova matka si přála, aby její syn hrál bekhend jako Kodeš

20. 11. 2021 16:28

Tenisová legenda. Švýcar Roger Federer si jiné oslovení nezaslouží. Nejen kvůli dvaceti titulům na grandslamových turnajích, šesti triumfech na Turnaji mistrů i zisku olympijských medailí a vavřínů z více než sta dalších známých turnajů. Čtyřicetiletá hvězda je vzorem po malé tenisty i další milovníky bílého sportu. Proto není divu, že celou tenisovou obec potěší originálně pojaté biografie s názvem „Živý mýtus Roger Federer" od Milana Hanuše.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Roger Federer na archivním snímku.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Kmotrem díla snad nemohl být ani nikdo jiný než Jan Kodeš, wimbledonský vítěz z roku 1973. Nejen kvůli tomu, že Federer právě slavný travnatý turnaj ovládl dokonce osmkrát, ale i kvůli tomu, že je osobně znají. „Federer patří nepochybně mezi deset nejlepších tenistů historie. Momentálně je nejoblíbenější, což je zásluhou jeho stylu, chování a vyjadřování, jeho rodinného života. To všechno nahrává, že mu patří tenisová svatozář," prohlásil Kodeš.

Ocenil také Federerův elegantní jednoručný bekhend a připojil historku, která se stala před narozením švýcarské hvězdy a fanouškům není tak známá. „Na turnaji v Basileji mě viděla hrát Federerova matka Lynette. Přišla za mnou, pochválila mi bekhend a prohlásila, že by si přála, aby její syn hrál tenis jako já," prozradil Kodeš.

Svůj komentář na adresu švýcarské superstar přidal i její někdejší tréninkový sparringpartner Jan Kubíček. „„Roger možná působí na kurtu strojově až chladnokrevně, ale ve skutečnosti je vřelý a přátelský," konstatoval Kubíček. Iniciátor projektu Aleš Lederer dodal, že Roger Federer je pro něj symbolem ve všech směrem, nejen v tenisu. „Zosobňuje ducha fair play, na kurtu vyzařuje noblesu i majestát tenisového krále. Je inspirativní osobností, která k tenisu přivedla miliony lidí. Nám, tenisovým amatérům zůstane věčným vzorem," uvedl.

Reklama

Sdílejte článek