Článek
Devětadvacetiletá rodačka z Hradce Králové, která vloni vyhrála v Paříži po boku jiné Američanky Coco Gauffové, usiluje v deblu o 11. grandslamový titul. S Townsendovou triumfovala také vloni ve Wimbledonu a letos na Australian Open. Na Roland Garros může získat trofej počtvrté.
Česko-americká dvojice vyhrála duel proti Burrageové s Kartalovou za hodinu a 12 minut. V prvním setu uspěla díky třem brejkům, ve druhé sadě prolomily Siniaková s Townsendovou servis soupeřek dvakrát.
V dalším kole narazí na česko-ukrajinský pár Anastasia Detiucová, Julia Starodubcevová, nebo maďarsko-brazilskou dvojici Tímea Babosová, Luisa Stefaniová.
Ve smíšené čtyřhře skončila Siniaková už v 1. kole. Společně s jednačtyřicetiletým Rajeevem Ramem z USA neproměnili v super tie-breaku tři mečboly a brazilsko-španělskému páru Rafael Matos, Cristina Bucsaová podlehli 4:6, 6:2 a 11:13.
Roland Garros v Paříži (antuka, dotace 52,7 milionu eur): |
---|
Muži: |
Čtyřhra - 2. kolo: |
PAVLÁSEK, Bopanna (ČR/Indie) - Doumbia, Reboul (13-Fr.) 6:7 (2:7), 7:6 (7:5), 6:2. |
Ženy: |
Čtyřhra - 2. kolo: |
SINIAKOVÁ, Townsendová (1-ČR/USA) - Burrageová, Kartalová (Brit.) 6:2, 6:2 |
Smíšená čtyřhra - 1. kolo: |
Bucsaová, Matos (Šp./Braz.) - SINIAKOVÁ, Ram (8-ČR/USA) 6:4, 2:6, 13:11. |
další výsledky najdete zde: |