Hrůzné chvíle tenisové legendy, při mečbolech ji zastavilo zranění

Během své veleúspěšné kariéry získal tři grandslamové tituly a býval světovou trojkou. Na dvěstěpadesátce ve francouzských Métách ovšem Švýcar Stan Wawrinka prožil situaci, kterou na tenisových dvorcích doposud neokusil. V duelu druhého kola disponoval dvěma mečboly. Při prvním z nich se ale zranil a byl nucen zápas s domácím Lucou Van Asschem skrečovat.

Zklamaný švýcarský tenista Stan Wawrinka.

Poslední podnik kalendáře ATP před závěrečným vyvrcholením sezony v podobě Turnaje mistrů, který bude hostit italský Turín, dal možnost fanouškům bílého sportu zavzpomínat na nejlepší léta švýcarského šampiona.

Wawrinka totiž v prvním kole smetl Španěla Zapatu za pouhých 52 minut 6:0, 6:2 a formu potvrzoval i ve druhém kole proti devatenáctiletému Francouzi. Po získaném prvním setu dospěla druhá sada do tiebreaku, v němž si osmatřicetiletý Švýcar vypracoval za stavu 6:4 dva mečboly.

Pak ale přišla nesmírně smolná chvíle švýcarské legendy. Od výhry číslo 569 na okruhu ATP ji dělil jediný fiftýn. Mistr jednoručného bekhendu však po křížném úderu špatně došlápl a podvrtl si pravý kotník.

Přestože v utkání značně limitován pokračoval, neuspěl ani v jedné z dalších tří výměn a po ztrátě druhého dějství musel zápas skrečovat.

Sedmdesátý muž světového žebříčku Van Assche tak po vítězství 3:6, 7:6 a následné soupeřově skreči postoupil do čtvrfinále. V něm ho čeká držitel divoké karty, krajan Pierre-Hugues Herbert.

2 : 6, 7 : 6, 3 : 6 Dimitrov - Menšík 2 : 6, 7 : 6, 3 : 6 konec
20240427T18 : 35:00+0200