Kvitová - Peraová 6:3, 7:5Kvitová v Mexiku postoupila do druhého kola, Fruhvirtová končí

Česká tenistka Petra Kvitová v prvním kole v Guadalajaře porazila 6:3, 7:5 Bernardu Peraovou. Vypadla naopak sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová, která jiné Američance Sloane Stephensové podlehla 0:6 a 2:6.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih zápasu Petra Kvitová - Bernarda PeraováVideo: sntv

Dvaatřicetiletá Kvitová nastoupila proti Peraové v úvodním kole na druhém turnaji za sebou a stejně jako před dvěma týdny v Ostravě ji porazila. V Mexiku jí však k postupu stačily dva sety.

Kvitové sice vstup do zápasu nevyšel a prohrávala 1:3, ale pěti gamy za sebou získala první sadu pro sebe. Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 5:5, pak Kvitová sebrala soupeřce servis a vzápětí rozhodla.

"Začala jsem dost špatně a jen jsem se snažila udržet podání a dostat se zpátky," řekla v televizním rozhovoru na kurtu Kvitová. "Ve druhém setu už jsem byla v klidu, i když to tady hodně lítá a hraje se rychle," dodala.

Další soupeřkou dvojnásobné wimbledonské vítězky bude Bianca Andreescuová. S o deset let mladší Kanaďankou se světová jednadvacítka Kvitová zatím neutkala. Andreescuová je v žebříčku na 59. místě.

Fruhvirtová po postupu z kvalifikace proti vítězce US Open z roku 2017 Stephensové uhrála jen dva gamy. Sedmnáctiletá Češka od zisku zářijového prvního titulu v kariéře v Čennaí vypadla potřetí za sebou v prvním kole.