Hlavní obsah

Nejlepší juniorka světa? Nic moc se nemění, říká Havlíčková. Plány směřuje k Ostravě

12. 9. 2022 17:50

Z US Open se 17letá tenistka Lucie Havlíčková vrátila s trofejemi za finále juniorské dvouhry a vítězství v deblu. V pondělí si pak mohla vychutnat i pohled na pořadí juniorské tour, kde je u jejího jména číslo 1.

Foto: Mike Lawrence , ČTK/AP

Česká tenistka Lucie Havlíčková v akci na US Open.Foto: Mike Lawrence , ČTK/AP

Článek

„Zase to nic moc nemění," držela emoce na uzdě Havlíčková, která v New Yorku vyhrála pět dvouher, než ztroskotala v titulovém souboji na Filipínce Ealaové. Už ve třetím kole juniorky ale prohrála nasazená jednička Belgičanka Sofia Costoulasová a nadějná Češka, která letos vyhrála French Open, se vyhoupla až na první pozici.

Hned na začátku týdne ale dostala ještě jednu dobrou zprávu. A sice, že obdrží divokou kartu do kvalifikace na říjnový turnaj AGEL Open v Ostravě. Což nahrává jejím plánům začít šplhat i v žebříčku WTA, kde jí zatím patří 531. pozice.

„Z Ostravy mám ohromnou radost. To je skvělá informace a musím všem poděkovat," usmívala se hráčka TK Spara Praha. „Ostrava bude mým prvním turnajem po návratu a pak tam mám ještě nějaké pětadvacítky a šedesátky," plánuje s koučem Lukášem Dlouhým podzimní program.

„Doma je vždycky lepší hrát, znáte víc lidi, atmosféra bývá lepší," těší se Havlíčková.

Její vrstevnice jako Linda Fruhvirtová, Linda Nosková nebo Sára Bejlek už se ale odhodlaly vyjít směrem k ženskému tenisu. Tenhle krok zatím na Havlíčkovou čeká.

„Na Australian Open mi to do kvalifikace asi nevyjde, to bych se musela opravdu hodně posunout. Ten můj ženský žebříček tak růžový není. Ještě si budu muset na grandslamovou kvalifikaci počkat, ale snad to přijde dřív nebo později," říká světová juniorská jednička.

Reklama

Související témata:
O2 TV Sport 6 : 0, 7 : 6 Parksová - Ka. Plíšková 6 : 0, 7 : 6 konec
20221004T18 : 00:00+0200
Parksová vs. Ka. Plíšková
Parksová vs. Ka. Plíšková
Parksová
Ka. Plíšková
  Rogersová - Krejčíková zítra 12 : 00
20221005T12 : 00:00+0200
Rogersová vs. Krejčíková
Rogersová vs. Krejčíková
Rogersová
Krejčíková
  Muchová - Haddad Maiaová zítra 13 : 30
20221005T13 : 30:00+0200
Muchová vs. Haddad Maiaová
Muchová vs. Haddad Maiaová
Muchová
Haddad Maiaová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •