Hlavní obsah

Ostudný konec tenisového zápasu: Emoce bouchly, vyřazená jednička a přemožitel šli do sebe

30. 9. 2022 9:03

Jen zřídka dochází v tenisu k přímé fyzické konfrontaci mezi soupeři, ve čtvrtečním zápase, nebo lépe řečeno těsně po něm, na francouzském challengeru Open d'Orleans ji však fanoušci viděli.

Foto: Profimedia.cz

Francouzský tenista Corentin Moutet se dostal do ostré výměny názorů.Foto: Profimedia.cz

Článek

Následovala po překvapivém osmifinálovém vítězství Bulhara Adriana Andrejeva, až 247. hráče světa, nad domácí nasazenou jedničkou Corentinem Moutetem, jemuž patří 64. příčka, 2:6, 7:6, 7:6.

Jakmile Bulhar proměnil mečbol, oba hráči si šli dle zažitých zvyklostí k síti podat ruku a nic nenasvědčovalo tomu, že by se situace mohla jakkoliv vyhrotit.

Oba se však chytli za ruce až příliš silně, následovala srážka rameny doprovázená slovní přestřelkou. Ani jeden z kohoutů nechtěl ustoupit, a tak se následně oba do sebe pustili rukama na stejné straně kurtu.

Umpirový sudí byl situací donucen vyzkoušet si něco, na co nejsou tenisoví rozhodčí vůbec zvyklí. Seskočil ze svého posedu a oba rozčilené hráče od sebe odtrhával.

Moutet se k incidentu vyjádřil po zápase na svém Instagramu. Podle jeho verze událostí ho Bulhar hned dvakrát „poslal do prd*le" a prý mu opakovaně vyhrožoval.

„Nechci se omlouvat za to, co se v zápase stalo. Když si hráč dovolí říct dvakrát ´jdi do prd*le´ a dívá se vám přitom do očí, nemohl jsem si pomoct a musel jsem mu dát mým způsobem najevo, že se takové věci nedělají," rozepsal se Francouz.

„Vyhrožoval mi a vyzýval mě, ať na něj počkám u východu z kurtu. To jsem samozřejmě udělal, ale nějakých deset minut jsem ho tam musel hledat. Ve skutečnosti byl schovaný na druhé straně za šesti sekuriťákama," pokračoval.

„Slyšel jsem tvoje výhrůžky. Takže až vylezeš z pokoje, kam tě schovali, tak budu moc rád, když jim dostojíš. Netrpělivě na tebe čekám, můžeme si v klidu popovídat," dodal Moutet.

Omlouval se jen organizátorům turnaje za to, že nedostál pozici turnajové jedničky: „Udělal jsem, co jsem mohl, chtěl jsem se dostat dál. Mrzí mě to." Jeho přemožitel Andrejev se k incidentu nijak nevyjadřoval. O účast v semifinále se utká s nasazenou šestkou Norbertem Gombosem.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?