Hlavní obsah

"Stovkařky" Siniaková a Krejčíková stále dokážou soupeřky zaskočit

8. 5. 2021 18:07

Už druhou stovku společných vyhraných zápasů ve čtyřhře načaly tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková na okruhu WTA. Dnešním titulem na antuce v Madridu ukázaly, že pořád dokážou soupeřky překvapovat.

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková na archivním snímku

Článek

Společně zazářily už třemi grandslamovými tituly v juniorkách a mezi ženami tvoří deblový pár čtvrtou sezony, ale už i předtím se tu a tam daly dohromady. V roce 2018 spolu zvedly vítěznou trofej na Roland Garros i ve Wimbledonu a byly i světovými jedničkami.

Letos získaly druhý titul, celkově sedmý společný, a na Australian Open prohrály až ve finále. "Přijde mi super, že nám to spolu pořád jde," pochvalovala si pětadvacetiletá Krejčíková v on-line rozhovoru z Madridu. "Plno soupeřek nás má okoukané, je to pro nás proto velice náročné, ale i když nás mají přečtené, tak dokážeme přijít s něčím dobrým a zaskočit je."

Siniaková doplnila, že se snaží, aby byly schopné hrát stejně dobře, i když si s parťačkou prohodí strany. "Snažíme se škálu vylepšit, to se nám daří a můžeme zahrát úplně cokoli," řekla Siniaková a ze stovky vyhraných zápasů měla radost. "To jsem ani nevěděla. Krásné číslo."

Ve finále prohrávaly s Kanaďankou Gabrielou Dabrowskou a Demi Schuursovou z Nizozemska 1:3, ale vývoj otočily. "Říkala jsem Katce, že jsme lepší, akorát jsme to neposkládaly správně a musíme makat každý balon. A otočilo se to," řekla Krejčíková.

Dobrou mezihru i zásahy na síti "okořenila" Krejčíková několika povedenými loby. "Při hře to je podle pocitu a jen se spoléhám, že to tam spadne," řekla brněnská rodačka.

Nejtěžší zápas zvládly na úvod. Po volném prvním kole porazily ve druhém Američanky Madison Keysovou a Jessicu Pegulaovou až 10:8 v super tie-breaku. "Byly hodně nepříjemné. Jsou obě výborné singlistky, takže to bylo hodně náročné," pronesla Krejčíková.

Obtížné bylo i čekání na samotný turnaj čtyřhry. Siniaková vypadla v kvalifikaci dvouhry už minulé úterý a Krejčíková v 1. kole ve čtvrtek. Do čtyřhry zasáhly až tento týden v úterý.

"Byl tady problém s tréninkem, dalo se hrát jen hodinu přes den a pak až v sedm večer. O kurty se bojovalo, což bylo dost nepříjemné," řekla Krejčíková a Siniaková dodala: "Byla jsem zklamaná z prohry v kvalifikaci dvouhry, ale pak jsem tady dost i cvičila mimo kurt a doufám, že to je vidět. Čekání na čtyřhru se vyplatilo a jsem nadšená, že jsme zahrály debla dobře."

Siniaková si titulem navíc dala předčasný dárek k pětadvacetinám, které oslaví v pondělí. "Jsem ráda," podotkla s úsměvem. Další můžou s Krejčíkovou přidat příští týden v Římě.

Reklama